Tomasz Kruzel


Go to content

NOWY KIERUNEK W SZTUCE


CYKL OBRAZÓW "12 ZNAKÓW ZODIAKU" JEST PIERWSZYM ETAPEM DZIAŁANIA ARTYSTYCZNEGO DO KTÓREGO CHCIAŁBYM ZACHĘCIĆ DUŻE GRONO TWÓRCÓW.
ASTROLOGIA - MATKA PSYCHOLOGII JEST NAUKĄ, KTÓREJ POŚWIĘCAMY ZBYT MAŁO UWAGI.
POPRZEZ DZIAŁANIE WE WSZYSTKICH DZIEDZINACH SZTUKI MOŻNA SKUPIĆ UWAGĘ LUDZI NA BARDZO WAŻNYCH ZJAWISKACH, KTÓRE MAJĄ BEZPOŚREDNI WPŁYW NA OSOBOWOŚĆ I ŻYCIE CZŁOWIEKA.
OKRESY ASTROLOGICZNE WNOSZĄ KOSMICZNE SNOPY ŚWIATŁA, RYSUJĄC BARWNE LUDZKIE CHARAKTERY. W DOBIE OGROMNEGO PĘDU W STRONĘ WYRAFINOWANYCH TECHNOLOGII, CZAS BY ZROZUMIEĆ ZNACZENIE CZŁOWIEKA.
TYLKO CZŁOWIEK, JEGO BOGATE WNĘTRZE, SĄ PRAWDZIWYMI WARTOŚCIAMI TEGO ŚWIATA. CYKL "12 ZNAKÓW ZODIAKU" NAWIĄZUJE DO STAŁYCH CYKLI W RELACJACH CZŁOWIEK-KOSMOS, KTÓRE SĄ DOWODEM HARMONII, PIĘKNA, POTWIERDZENIEM ISTNIENIA DUCHOWEJ SFERY ŻYCIA.

"12 ZNAKÓW ZODIAKU" NAMALOWAŁEM W 1994 - CHIŃSKIM ROKU PSA. PODCZAS PROCESU TWÓRCZEGO ANALIZOWAŁEM WIELE POZYCJI Z FACHOWEJ LITERATURY. NAJWAŻNIEJSZYM DOZNANIEM BYŁO OBCOWANIE Z LUDŹMI, ANALIZOWANIE ZACHOWAŃ, ODBIERANIE WYTWARZANEJ ATMOSFERY. TAK ODBYWAŁY SIĘ MOJE PRYWATNE STUDIA ASTROLOGICZNE, KTÓRYCH OWOCEM JEST PRZEDSTAWIONY CYKL. KAŻDY OBRAZ TO KOMPOZYCJA DWUPOSTACIOWA, MĘŻCZYZNA I KOBIETA. POPRZEZ USTAWIENIE POSTACI NAWIĄZUJE DO SYMBOLI ZODIAKU, KOLORY BUDUJĄ ASTROLOGICZNĄ ATMOSFERĘ. W TAKI SPOSÓB MOŻNA STWORZYĆ WIELE WARIACJI NA TEMAT 12 LUDZKICH ZASOBÓW ENERGETYCZNYCH, W KAŻDEJ DZIEDZINIE SZTUKI. TO JEST MOJE ZIARENKO, KTÓRE ZASADZAM NA POLU SZTUKI Z NADZIEJĄ, ŻE ZAOWOCUJE DLA DOBRA LUDZKOŚCI.

Polskie Strony Artystyczne - witryny artystów

Back to content | Back to main menu